Урок 4 з 4

Запобігти втраті слуху

У цьому розділі ви дізнаєтесь більше про звуки, які можуть нашкодити Вам.
Звуки гудіння, шум електроінструментів, гуркіт радіоприймачів: незалежно від того, де Ви працюєте або живете, є ймовірність, що Ви зазнаєте деякого шумового забруднення, яке з часом може пошкодити слух.

Раніше зазначалося, що іноді можна запобігти втраті слуху. Ушкодження структур внутрішнього вуха, спричинених хворобою чи віком, неможливо уникнути. Але однією з основних причин такого зниження вплив надмірного шуму. Цей тип втрати слуху можна запобігти, маючи певні знання та засоби захисту слуху. Звуки можуть зашкодити. Гудки, дзижчання електроінструментів, гучне радіо: незалежно від того, де ви живете або працюєте, швидше за все ви піддаєтеся впливу шумового забруднення, що з часом може пошкодити слух.

Які звуки можуть зашкодити?

Нижче наведено діаграму, що показує приблизну гучність багатьох звичайних речей. Вплив звуків вище 80 децибелів може призвести до незворотного пошкодження внутрішнього вуха та втрати слуху. Чим гучніший звук, тим коротший час дії до виникнення пошкодження.

Які застережні ознаки надто гучних звуків?

Застережні ознаки того, що Ви піддаєтеся, навіть тимчасово, надмірному рівню шуму це:
• Необхідність просити інших говорити голосно, щоб Ви могли їх чути,
• Дзвін або дзижчання у вухах (дзвін у вухах),
• Зниження слуху!

Як захистити себе від впливу гучних звуків?

Існує багато типів засобів захисту органів слуху: від звичайних пінних затичок для вух до виготовлених на замовлення берушів та складних електронних систем.
Але набагато важливіше, щоб тип використовуваного захисту був для Вас зручним та комфортним у використанні та Ви не забували про нього. Тому знайдіть той тип захисту органів слуху, який вам зручний, та використовуйте його!

Слухові апарати допомагають запобігти втраті слуху!

Деяку втрату слуху можна виправити хірургічним шляхом.
Але в більшості випадків обробка звуку за допомогою слухових апаратів є єдиним варіантом для покращення звукосприйняття за різних втрат слуху. При втраті слуху рекомендуємо відразу звернутися до ЛОР-лікаря для перевірки слуху та можливого слухопротезування.
Не затягуйте із вирішенням проблеми слуху.