Урок 2 з 4

Термінологія

У цьому розділі ви дізнаєтеся кілька термінів, які важливо знати про слух та зниження слуху.

Частота

Частота – це технічний термін для висоти звуку. Він вимірюється у герцах (Гц). Люди можуть чути звуки приблизно від 20 до 20 000 Гц. Деякі тварини можуть чути звуки значно нижчої та високої частоти.
На зображенні представлені діапазони частот. У центральному стовпчику Ви бачите діапазони частот слуху людини. Деякі тварини, наприклад, слони і кити можуть чути звуки набагато нижчі за частотою (інфразвук), а інші – кажани, собаки та дельфіни, звуки набагато вищі за частоту (ультразвук), ніж люди.

Інтенсивність

Інтенсивність – це синонім для гучності та вимірюється в децибелах (дБ). При нормі слуху можна почути звуки при 0 дБ. Звуки стають неприємно гучними приблизно за 120 дБ. Наші вуха дуже чутливі та можуть виявити різницю в гучності 1 дБ.

На картинки для порівняння показані різниця в рівні амплітуди (Pg) гучних та тихих звуків.

Аудіограма

Аудіограма – це діаграма, яка показує результати тестування слуху з цифрами, що становлять частоту (Гц) та інтенсивність (дБ). Це основна інформація, яка використовується для налаштування слухових апаратів.

На малюнку наведено приклад, що показує чутливість індивіда до певного діапазону частот, і навіть демонструє мовні звуки та інші звичні звуки довкілля з їхньої приблизних рівнях.

Аудіологія

Аудіологія – галузь науки, яка вивчає порушення слуху, рівноваги та пов’язані з цим порушення. Основний напрямок аудіології стосується всіх порушень слуху та їхнього зв’язку з порушенням спілкування.

Аудіологи виявляють, оцінюють, діагностують та лікують людей з порушеннями слуху та/або балансу та прагнуть їх попередити.